Otse põhisisu juurde

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud.

Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe

Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline.

Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatud mälestuspingi idee ja selle teostus on alguse saanud samuti naistelt. Ühel kevadisel naisseltsi koosolekul, aasta või poolteist tagasi, kui sai arutletud ja mõtiskletud seltsi tegevuse ja tulevaste plaanide üle, sõnas üks sinisilmne, ütlemata armas ja hää naine, et mis oleks, kui teeks midagi lihtsat, midagi ilusat, midagi hingele ja midagi mis kõigile korda läheks. Ja nii see sündiski. Idee läks idanema, millest tänaseks on saanud teostus. See idee oli ja on tänaseni otsekui muinaslugu muusikas.


Aitäh Seve Ehituse AS, Vello Enniste ja Jaanus Tabun, Jüri Kaerpõld, Nissi Maarja koguduse õpetaja Lea Jants ja Nissi vallavanem Peedo Kessel!Raimond Valgre pink õhtupimeduses. Foto: Reelika Väli

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IX Lõikuskuu kirbuturg

Möödunud pühapäeval peeti Turbas taaskord kirbuturgu. Müüjate huvi oli sel korral eriti suur ja kauplejaid registreerus rohkem kui kunagi varem. Kuigi ilmaprognoos pani nii mõnegi müüja osalemisest loobuma, oli lettidel siiski lai kaubavalik koolitarvetest aiasaadusteni ning jagus ostjaidki.
Ennustatud laussadu pani muretsema meidki. Nissi Valla Kultuurikeskus pakkus lahkesti võimalust Turba kultuurimaja ruume kasutada, kuid hommikul piilunud päike süstis optimismi ja nii tegime otsuse, et kaupleme siiski väljas. Õnneks ilmataat piirdus paari vihmasabinaga ja kirbuturu lõppedes kuulsime rohkelt positiivset tagasisidet vabas õhus toimunud üritusele. Täname nii tublisid müüjaid kui ostjaid, kes ilmast hoolimata oma kauplemislustiga 9. Lõikuskuu kirbuturul õnnestuda lasid.
Maitsvat pitsat ja mulgiputru pakkus omakandi rahvale tuttav meisterkokk Ain. Mitmesuguseid omavalmistatud maiustusi sai osta nooremate kauplejate käest. Naisseltsi üleskutsest, tulla kirbukale omatehtud küpsetistega t…

Naisselts külas Munalaskme hooldekodus

Nii nagu juba mitmel eelneval aastal, käisime ka selle aasta jõulukuul külas Munalaskme hooldekodu elanikel. Külakostis sai kaasa võetud kodus küpsetatud koogid, kohv ja tee. Meiega tulid kaasa ka Riisipere lasteaia väikesed laulu- ja tantsulapsed,Turba kooli III klassi õpilane Frederik Katalsepp ning Mari-Liis Simovart ja Kersti Tšerinkova Nissi Trollidest. Laste etteasted ja kaunis pillimäng lisas iga kuulaja südamesse pisut rõõmu ja killukese jõulurahu. Kontsertile järgnes ühine kohvilaud.

Nissi Naisselts soovib Munalaskme eakatele rahulikku jõuluaega ja palju tervist uueks aastaks!