Otse põhisisu juurde

Kohtumisõhtud "Märka koduvalla inimest"

Inimene on iseenda aeg,
ise oma lugu.
Tema teeb, mis temal teha on.
Mida varem ta seda taipab,
mida varem ta end avastab,
seda parem. Seda rohkem ta jõuab.
Seda rohkem on tal jõudu ja rõõmu....

D. Kareva

Naisselts märkab Nissi vallas sündinud/kasvanud/elavaid huvitava elulooga inimesi,kes on tuntuks saanud ka väljaspool koduvalda.

Toimunud on juba kohtumised:

1. Laine Villenthal 28.09.2008
2. Einar Kraut 07.12.2008
3. Uno Ojand 22.02.2009
4. Tõnu-Sal Saller 19.04.2009
5. Milvi Roosleht 04.10.2009
6. Ksenija Balta 06.12.2009
7. Ingrid Bärenklau 28.03.2010
8. Rene Bürkland 17.10.2010
9. Helve Särgava 27.03. 2011
10. Rain Ajaots 18.03.2012
11. Robert Jürjendal 03.11.2013
12. Andi Villenthal 07.02.2016

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IX Lõikuskuu kirbuturg

Möödunud pühapäeval peeti Turbas taaskord kirbuturgu. Müüjate huvi oli sel korral eriti suur ja kauplejaid registreerus rohkem kui kunagi varem. Kuigi ilmaprognoos pani nii mõnegi müüja osalemisest loobuma, oli lettidel siiski lai kaubavalik koolitarvetest aiasaadusteni ning jagus ostjaidki.
Ennustatud laussadu pani muretsema meidki. Nissi Valla Kultuurikeskus pakkus lahkesti võimalust Turba kultuurimaja ruume kasutada, kuid hommikul piilunud päike süstis optimismi ja nii tegime otsuse, et kaupleme siiski väljas. Õnneks ilmataat piirdus paari vihmasabinaga ja kirbuturu lõppedes kuulsime rohkelt positiivset tagasisidet vabas õhus toimunud üritusele. Täname nii tublisid müüjaid kui ostjaid, kes ilmast hoolimata oma kauplemislustiga 9. Lõikuskuu kirbuturul õnnestuda lasid.
Maitsvat pitsat ja mulgiputru pakkus omakandi rahvale tuttav meisterkokk Ain. Mitmesuguseid omavalmistatud maiustusi sai osta nooremate kauplejate käest. Naisseltsi üleskutsest, tulla kirbukale omatehtud küpsetistega t…

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud.

Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe
Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline.
Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatud mälestuspingi…

Ka unustuse jõel on kallas kahel pool...

Einar Krauti juhtimisel sai täna õhtul teoks naisseltsi traditsiooniline vestlusõhtu "Märka koduvalla inimest", kus oma elust ja tööst rääkis pikaaegne kultuuri- ja seltsielu edendaja ning pärandkultuurihoidja Evi Vendla. Saalitäie publiku hulgas oli nii Evi pereliikmeid kui häid sõpru ja töökaaslasi. Meeleolukasse pühapäevaõhtusse jagus üllatuskülalisi, kaunist muusikat ning päevakangelase nii tuttavat nakatavalt helisevat naeru.

Naisselts tänab kõiki, kes kauni õhtu õnnestumisele kaasa aitasid!