Otse põhisisu juurde

Kohtumisõhtud "Märka koduvalla inimest"

Inimene on iseenda aeg,
ise oma lugu.
Tema teeb, mis temal teha on.
Mida varem ta seda taipab,
mida varem ta end avastab,
seda parem. Seda rohkem ta jõuab.
Seda rohkem on tal jõudu ja rõõmu....

D. Kareva

Naisselts märkab Nissi vallas sündinud/kasvanud/elavaid huvitava elulooga inimesi,kes on tuntuks saanud ka väljaspool koduvalda.

Toimunud on juba kohtumised:

1. Laine Villenthal 28.09.2008
2. Einar Kraut 07.12.2008
3. Uno Ojand 22.02.2009
4. Tõnu-Sal Saller 19.04.2009
5. Milvi Roosleht 04.10.2009
6. Ksenija Balta 06.12.2009
7. Ingrid Bärenklau 28.03.2010
8. Rene Bürkland 17.10.2010
9. Helve Särgava 27.03. 2011
10. Rain Ajaots 18.03.2012
11. Robert Jürjendal 03.11.2013
12. Andi Villenthal 07.02.2016

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud. Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline. Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatu

Naisselts tähistas juba 8. sünnipäeva

22. mail tähistas Nissi Naisselts juba 8. sünnipäeva. Piduliku sündmuse puhul külastasime kaunist Kernu mõisa. Ühiselt tutvsime mõisahoone ja selle ajalooga, saime palju huvitavat teada ruunimärkide kohta ning nautisime suurepärast õhtusööki. Suur tänu külalislahkuse eest Maarjale ja Kernu mõisale! Ja samuti suur tänu Jaagule ilusa üllatuse eest!

Vestlusõhtu Andi Villenthaliga

Naisselts korraldas 7. veebruaril Riisipere kultuurimajas vestlusõhtu "Märka koduvalla inimest". Seekordseks külaliseks oli üks Eesti põnevamaid kontrabassimängijaid Andi Villenthal, kes musitseeris koos noorte muusikutega ning jagas lugusid oma muusiku ja isikliku elu varasalvest. Niipalju rahvast oli Andit kuulama tulnud! Pidime saali muudkui lisatoole juurde tooma. Aga õhtu oli seda ka väärt!  Saime teada, et Andi on mänginud mitmetes tuntud orkestrites, musitseerinud paljudel Jazzkaare ja Raimond Valgrele pühendatud kontserditel ja saatnud oma mänguga paljusid armastatud ja tuntud Eesti lauljaid. Ta on loonud ka ise muusikat. Kontserdil kõlas ka üks Andi loodud lugudest "Laul emale".  Muusika on saatnud ja saatmas Andit kogu elu. Kõike seda, mida ta on ise õppinud ja kogenud, on ta edasi andmas oma õpilastele Nissi Trollides. Lood, mis meie ümber sünnivad, saavad ühel päeval mälestuseks. Aitäh Andile ägeda kontserdi ja muheda vestluse eest.