Otse põhisisu juurde

Üritused


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud. Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline. Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatu

Naisselts tähistas juba 8. sünnipäeva

22. mail tähistas Nissi Naisselts juba 8. sünnipäeva. Piduliku sündmuse puhul külastasime kaunist Kernu mõisa. Ühiselt tutvsime mõisahoone ja selle ajalooga, saime palju huvitavat teada ruunimärkide kohta ning nautisime suurepärast õhtusööki. Suur tänu külalislahkuse eest Maarjale ja Kernu mõisale! Ja samuti suur tänu Jaagule ilusa üllatuse eest!

Vestlusõhtu Andi Villenthaliga

Naisselts korraldas 7. veebruaril Riisipere kultuurimajas vestlusõhtu "Märka koduvalla inimest". Seekordseks külaliseks oli üks Eesti põnevamaid kontrabassimängijaid Andi Villenthal, kes musitseeris koos noorte muusikutega ning jagas lugusid oma muusiku ja isikliku elu varasalvest. Niipalju rahvast oli Andit kuulama tulnud! Pidime saali muudkui lisatoole juurde tooma. Aga õhtu oli seda ka väärt!  Saime teada, et Andi on mänginud mitmetes tuntud orkestrites, musitseerinud paljudel Jazzkaare ja Raimond Valgrele pühendatud kontserditel ja saatnud oma mänguga paljusid armastatud ja tuntud Eesti lauljaid. Ta on loonud ka ise muusikat. Kontserdil kõlas ka üks Andi loodud lugudest "Laul emale".  Muusika on saatnud ja saatmas Andit kogu elu. Kõike seda, mida ta on ise õppinud ja kogenud, on ta edasi andmas oma õpilastele Nissi Trollides. Lood, mis meie ümber sünnivad, saavad ühel päeval mälestuseks. Aitäh Andile ägeda kontserdi ja muheda vestluse eest.