Otse põhisisu juurde

Tagasivaade 2012a. detsembrisse

Nagu ikka Naisseltsil tavaks, oleme Lõikuskuu kirbuturult saadud  tulu annetanud heategevusse. Sellel korral otsustasid naised toetada rahaliselt Turba Gümnaasiumi pikapäevarühma , et soetada sinna uuemad õppe ja tegevusvahendid. Summa 300.- anti üle Turba Gümnaasiumi jõulupeol. Tore oli sellel hetkel saalis viibida...see rõõmukahin ja positiivsed kommentaarid jäävad kauaks kõrvu kostma. Positiivne tagasiside on ka suur motivaator,miks naisseltsi naised seda kõike teevad...
Ei hakkagi omalt poolt rohkem kirjutama,lisan siia Turba Gümnaasiumi tagasiside artikli...


Turba Gümnaasiumis ei lõpe õpilaste sagimine tundide lõppemisega. Pärast tunde on väiksematel õpilastel võimalik osaleda pikapäevarühma töös. Pikapäevarühm on hea võimalus nii lapsele kui ka vanemale. Vanemad, kes käivad kaugemal tööl, ei pea muretsema, et nende lapsed on järelevalveta. Pikapäevarühmas saab laps teha koduseid õppetükke, mängida ja olla koos sõpradega ning süüa kõhugi täis. Et üks osa pikapäevarühma päevakavast on mängimine, siis oli suureks rõõmuks ja toredaks üllatuseks meile Nissi Naisseltsi jõulukingitus, milleks oli rahaline annetus, et osta pikapäevarühmas käivatele lastele mänguasju. Tänaseks on lastel palju uusi ja põnevaid mänguasju, nii õpetlikke kui ka niisama lõbusaid ajaviitemänge. Et olla kindel selles, et asjad, mida ostame, on ikka need, mis lastele kõige enam meeldivad, siis küsisime nõu pikapäevarühma õpetajatelt. Tänu Nissi Naisseltsile on meil juures mitmed täringumängud, Musta Notsu mängukaardid, sõnaseletusmängud ja suuremad ja väiksemad ehitusklotsid.

Südamlikud tänusõnad Nissi Naisseltsile!

Kädly Künnap

Turba Gümnaasiumi direktor

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IX Lõikuskuu kirbuturg

Möödunud pühapäeval peeti Turbas taaskord kirbuturgu. Müüjate huvi oli sel korral eriti suur ja kauplejaid registreerus rohkem kui kunagi varem. Kuigi ilmaprognoos pani nii mõnegi müüja osalemisest loobuma, oli lettidel siiski lai kaubavalik koolitarvetest aiasaadusteni ning jagus ostjaidki.
Ennustatud laussadu pani muretsema meidki. Nissi Valla Kultuurikeskus pakkus lahkesti võimalust Turba kultuurimaja ruume kasutada, kuid hommikul piilunud päike süstis optimismi ja nii tegime otsuse, et kaupleme siiski väljas. Õnneks ilmataat piirdus paari vihmasabinaga ja kirbuturu lõppedes kuulsime rohkelt positiivset tagasisidet vabas õhus toimunud üritusele. Täname nii tublisid müüjaid kui ostjaid, kes ilmast hoolimata oma kauplemislustiga 9. Lõikuskuu kirbuturul õnnestuda lasid.
Maitsvat pitsat ja mulgiputru pakkus omakandi rahvale tuttav meisterkokk Ain. Mitmesuguseid omavalmistatud maiustusi sai osta nooremate kauplejate käest. Naisseltsi üleskutsest, tulla kirbukale omatehtud küpsetistega t…

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud.

Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe
Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline.
Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatud mälestuspingi…

Ka unustuse jõel on kallas kahel pool...

Einar Krauti juhtimisel sai täna õhtul teoks naisseltsi traditsiooniline vestlusõhtu "Märka koduvalla inimest", kus oma elust ja tööst rääkis pikaaegne kultuuri- ja seltsielu edendaja ning pärandkultuurihoidja Evi Vendla. Saalitäie publiku hulgas oli nii Evi pereliikmeid kui häid sõpru ja töökaaslasi. Meeleolukasse pühapäevaõhtusse jagus üllatuskülalisi, kaunist muusikat ning päevakangelase nii tuttavat nakatavalt helisevat naeru.

Naisselts tänab kõiki, kes kauni õhtu õnnestumisele kaasa aitasid!