Otse põhisisu juurde

Naisseltsi naised käisid matkamas

Naisseltsi loodusesõbrad ja matkahimulised naised käisid sel kevadel taas avastamas Eestit ja võtsid ette tervelt16 kilomeetri pikkuse matka Paldiskis, et avastada Pakri poolsaare imelist rannajoont. Veendusime taas kui imeline, mitmekülgne ja üllatuslik on meid ümbritsev Eestimaa loodus. Mets ja meri on ikka ja jälle need, mis aitavad igapäeva toimetused unustada ja haaravad Sind kaasa imelisse ja kordumatusse "muinasjutu maailma". Loodus ootab avasüli nautijaid ja seda eriti meeldejäävalt kevadel.

Ühest retkest aga kasvas isu ja nii sai matkale mindud ka aprillis. Seekord algas retk Penijõe muuseumi külastusega ning punkti panime meie Anu suvekodus Kasaril. Vahepeale mahtus filmi vaatamine Matsalu omamoodi aastaaegades, 1,5tunnine paadisõit ja 4,7 km pikkune matkarada. Alustasime oma retke kevades ning lõpetasime, tänu ilmataadi vimkale, talves. Selline see Eestimaa kevad kord juba on. Ilmale vaatamata, või just tänu selllele, jäi see väljasõit unustamatuks. 

Taas on akud laaditud, et igapäeva toimetuste ja tegemistega edasi minna.
 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IX Lõikuskuu kirbuturg

Möödunud pühapäeval peeti Turbas taaskord kirbuturgu. Müüjate huvi oli sel korral eriti suur ja kauplejaid registreerus rohkem kui kunagi varem. Kuigi ilmaprognoos pani nii mõnegi müüja osalemisest loobuma, oli lettidel siiski lai kaubavalik koolitarvetest aiasaadusteni ning jagus ostjaidki.
Ennustatud laussadu pani muretsema meidki. Nissi Valla Kultuurikeskus pakkus lahkesti võimalust Turba kultuurimaja ruume kasutada, kuid hommikul piilunud päike süstis optimismi ja nii tegime otsuse, et kaupleme siiski väljas. Õnneks ilmataat piirdus paari vihmasabinaga ja kirbuturu lõppedes kuulsime rohkelt positiivset tagasisidet vabas õhus toimunud üritusele. Täname nii tublisid müüjaid kui ostjaid, kes ilmast hoolimata oma kauplemislustiga 9. Lõikuskuu kirbuturul õnnestuda lasid.
Maitsvat pitsat ja mulgiputru pakkus omakandi rahvale tuttav meisterkokk Ain. Mitmesuguseid omavalmistatud maiustusi sai osta nooremate kauplejate käest. Naisseltsi üleskutsest, tulla kirbukale omatehtud küpsetistega t…

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud.

Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe
Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline.
Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatud mälestuspingi…

Ka unustuse jõel on kallas kahel pool...

Einar Krauti juhtimisel sai täna õhtul teoks naisseltsi traditsiooniline vestlusõhtu "Märka koduvalla inimest", kus oma elust ja tööst rääkis pikaaegne kultuuri- ja seltsielu edendaja ning pärandkultuurihoidja Evi Vendla. Saalitäie publiku hulgas oli nii Evi pereliikmeid kui häid sõpru ja töökaaslasi. Meeleolukasse pühapäevaõhtusse jagus üllatuskülalisi, kaunist muusikat ning päevakangelase nii tuttavat nakatavalt helisevat naeru.

Naisselts tänab kõiki, kes kauni õhtu õnnestumisele kaasa aitasid!