Otse põhisisu juurde

IX Lõikuskuu kirbuturg

Möödunud pühapäeval peeti Turbas taaskord kirbuturgu. Müüjate huvi oli sel korral eriti suur ja kauplejaid registreerus rohkem kui kunagi varem. Kuigi ilmaprognoos pani nii mõnegi müüja osalemisest loobuma, oli lettidel siiski lai kaubavalik koolitarvetest aiasaadusteni ning jagus ostjaidki.

9. Lõikuskuu kirbuturg Turbas
Ennustatud laussadu pani muretsema meidki. Nissi Valla Kultuurikeskus pakkus lahkesti võimalust Turba kultuurimaja ruume kasutada, kuid hommikul piilunud päike süstis optimismi ja nii tegime otsuse, et kaupleme siiski väljas. Õnneks ilmataat piirdus paari vihmasabinaga ja kirbuturu lõppedes kuulsime rohkelt positiivset tagasisidet vabas õhus toimunud üritusele. Täname nii tublisid müüjaid kui ostjaid, kes ilmast hoolimata oma kauplemislustiga 9. Lõikuskuu kirbuturul õnnestuda lasid.
Väike vihmasabin teeb vaid tuju heaks
Maitsvat pitsat ja mulgiputru pakkus omakandi rahvale tuttav meisterkokk Ain. Mitmesuguseid omavalmistatud maiustusi sai osta nooremate kauplejate käest. Naisseltsi üleskutsest, tulla kirbukale omatehtud küpsetistega taskuraha teenima, võttis osa 7 last, kes pakkusid maiasmokkadele pirukaid, muffineid, vahvleid, "kirjut koera" ja kodust õunamahla.
Meisterkokk Ain ja Timo
Üks pisikestest kauplejatest

Lisaks ostmisele-müümisele oli võimalus õnne proovida meie traditsioonilises loteriis. Sel aastal oli peaauhinnaks koolikott koos komplekti koolitarvetega. Eriti vahva on see, et koti võitis proua, kelle lapselaps saabuval sügisel esimesse klassi läheb. Naisseltsi poolt vahvat kooliteed ja kuhjaga "viisi"!
Omajagu elevust pakkus see, et üheks loterii auhinnaks oli päris ehtne aabitsakukk
Kirbuturu tulu läheb alati heategevuseks. Nii ka sel aastal. Ühiselt otsustasime, et toetame noore kohaliku muusiku Keiti Roosimägi õpingute alustamist Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias. Tuult tiibadesse, Keiti!

Järgmisel aastal tuleb järjekorras juba 10. kirbuturg. Kindlasti saab see olema eriline! Esimese ajurünnaku tegime naistega juba eile. Kümnes kirbuturg toimub 13.08.2017.

Kohtumiseni!
MTÜ Nissi Naisseltsi naised Katrin, Anu, Juta, Ülle, Reelika, MAire, Heli ja Day-Lee

Kirbuturu pilte saab vaadata Facebookis ürituse alt. LINK
10. Lõikuskuu kirbuturg (Facebookis) LINK

(Fotod Katrin Õisma ja Reelika Väli)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Raimond Valgrele pühendatud pingi avamine Nissi kirikumõisa pargis

Raimond Valgre sünnist möödus 7. oktoobril 101 aastat. Küllap on liigne mainida, et Valgre on üks tuntumaid ja armastatumaid heliloojaid, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud. Raimond Valgre pink. Foto: Anu Kaljumäe Uurides helilooja eluga seonduvat ei saa me ka täna veel väga täpselt rääkida tema eluloost. See on täis müstikat ja legende nagu Raimond isegi. Tema noorusaastad möödusid Raplas ja hilisemad,  kõige loomingulisemad aastad Pärnus. Kuid teada on, et ta sündis Riisiperes, kus ta ema elas mõnda aega sugulaste juures. Raimondi vanemad ei olnud sel ajal veel abiellunud. Tema sündi Riisiperes kinnitab ka Nissi kiriku  sünnikannete sünnimeetrika. Kokkupuude meie vallaga ( Riisiperega) on põgus, võiks öelda, et isegi hetkeline, kuid ometi märgiline. Erinevate eluperioodide loomingus on tema mõjutajateks olnud naised, kellele mõeldes on sündinud imelised viisid. Paralleeli tõmmates saame ka täna öelda, et temale pühendatu

Märka koduvalla inimest - Evi Vendla

26. märtsil kl 18.00 toimub taaskord vestlusõhtu "Märka koduvalla inimest". Vestlusringis on seekord pikaaegne kultuuri- ja seltsielu edendada ning pärandkultuurihoidja Evi Vendla. Õhtut juhib Einar Kraut, toimumispaigaks Riisipere kultuurimaja. Sissepääs tasuta.

Naisselts tähistas juba 8. sünnipäeva

22. mail tähistas Nissi Naisselts juba 8. sünnipäeva. Piduliku sündmuse puhul külastasime kaunist Kernu mõisa. Ühiselt tutvsime mõisahoone ja selle ajalooga, saime palju huvitavat teada ruunimärkide kohta ning nautisime suurepärast õhtusööki. Suur tänu külalislahkuse eest Maarjale ja Kernu mõisale! Ja samuti suur tänu Jaagule ilusa üllatuse eest!